FacebookTwitterLinkedIn

Na czym polega profesjonalne wsparcie przy holowaniu auta?


Na czym polega profesjonalne wsparcie przy holowaniu auta?

Posiadanie własnego auta to nieopisany komfort i niezależność. Zdarza się jednak, że będąc kierowcą spotykamy na swojej drodze różne przeciwności losu. Awaria samochodu, wypadek czy stłuczka mogą skutecznie uniemożliwić zarówno dalszą podróż służbową, jak i rodzinny wyjazd na wakacje. Wsparcie profesjonalistów świadczących usługę autopomocy jest w takich sytuacjach bezcenne. Jak powinno wyglądać fachowe rozwiązywanie problemów na drodze?

Fachowa autopomoc – dlaczego warto zaufać specjalistom?

Niemal każdy kierowca, niezależnie od stażu prowadzenia auta, na swojej drodze może spotkać niedogodności związane z funkcjonowaniem samochodu. Nawet najlepszy kierowca nie jest w stanie w 100% przewidzieć reakcji innych uczestników ruchu drogowego, dlatego też pomimo wysoko rozwiniętych umiejętności związanych z panowaniem nad pojazdem może dojść do zdarzeń drogowych uniemożliwiających dalszą jazdę. W takiej sytuacji pomocna okaże się firma holownicza, która nie tylko przetransportuje unieruchomiony pojazd, ale również wyświadczył usługi doraźne na miejscu zdarzenia.

 

Profesjonaliści w dziedzinie, jaką jest pomoc drogowa Białystok, posiadają profesjonalny sprzęt oraz pojazdy służące do transportowania unieruchomionych samochodów. Ponadto – są specjalistami, którzy nie tylko posiadają odpowiednią, fachową wiedzę, ale również są doskonale przeszkoleni pod kątem znajomości kodeksu ruchu drogowego tak, aby udzielana przez nich pomoc odbywała się zgodnie z obowiązującym prawem. Co więcej, flota, jaką posiadają profesjonalne firmy holownicze, nie tylko przetransportuje auta osobowe, ale również pojazdy ciężarowe, rolnicze i inne wielkogabarytowe samochody.

Naprawa uszkodzonego auta na miejscu zdarzenia

Unieruchomienie samochodu nie zawsze musi wiązać się z koniecznością naprawienia go w warsztacie samochodowym. Pomoc drogowa uwzględnia również sytuacje, w których usterka występująca w pojeździe może być naprawiona na miejscu zdarzenia. W przypadku, w którym auto nie jest uszkodzone na tyle, że jego dalsze przemieszczanie się stwarza zagrożenie dla kierowcy lub innych użytkowników ruchu drogowego, mechanik może podjąć próbę jego naprawienia na miejscu.  

 

Z racji tego, że samochodowe usterki mogą wydarzyć się w każdym miejscu, nawet takim, gdzie niemożliwe jest usunięcie auta z drogi, priorytetową czynnością jest uruchomienie go, w celu jego przemieszczenia. Nie zawsze istnieje konieczność holowania samochodu – zdarza się, że wystarczy sprawna pomoc specjalisty, który wprawi silnik w ruch w celu kontynuowania podróży lub przetransportowania samochodu do warsztatu. W sytuacji, w której samochód zatrzymał się w miejscu stwarzającym potencjalne zagrożenie na drodze, nie można zwlekać – należy jak najszybciej skorzystać z usług auto pomocy.

Holowanie do warsztatu lub pod wyznaczony adres

Niestety zdarza się, że auto jest na tyle uszkodzone, że nie ma możliwości dalszego poruszania się nim po drodze. W sytuacji, w której naprawa samochodu na miejscu zdarzenia drogowego nie jest możliwa, konieczne jest przetransportowanie go do warsztatu samochodowego. W zależności od preferencji klienta oraz jego zakresu ubezpieczenia, firma holownicza przewiezie jego samochód do wybranego zakładu naprawczego. Wiele firm udziela kierowcom pomocy w przypadku ubiegania się o pieniądze z odszkodowania wykupionego u ubezpieczyciela.  

 

Jeżeli klient nie chce lub nie może przetransportować samochodu bezpośrednio do warsztatu, istnieje możliwość przewiezienia go pod wskazany adres, np. miejsca zamieszkania. Wiele firm oferuje również wsparcie związane z transportem pasażerów. Jest to szczególnie pomocne w sytuacji, w której do zdarzenia drogowego doszło daleko od celu jazdy lub miejsca zamieszkania podróżujących. Najważniejszą zaletą korzystania z profesjonalnej autopomocy jest dostępność usług, która zwykle funkcjonuje codziennie przez 24h na dobę.

Zadzwoń do nas

+48 600 550 600